Prefabrykowane ściany w budowie domu

Categories Budowa domu

Branża budowlana przeżywa prawdziwy rozkwit. Każdego roku powstaje coraz więcej budynków mieszkalnych. Coraz częściej by proces budowę został skrócony, stosuje się prefabrykowane elementy. Umożliwiają one znaczne skrócenie czasu budowy.

Prefabrykowane ściany w budowie domu

Niejednokrotnie zdarza się, że domy z prefabrykatów cieszą się dużym zainteresowaniem. Domy takie powstają z przygotowanych wcześniej elementów, takich jak ściany prefabrykowane.

Gotowe elementy ścienne zostają dostarczone na plac budowy, gdzie zostają złożone w całość. Domy prefabrykowane różnią się grubością ścian od swoich murowanych odpowiedników. Różnica szerokości ściany może wynieść nawet kilkanaście centymetrów. Oznacza to, że kupując dom z prefabrykatów, przyszli lokatorzy zyskują kilka metrów powierzchni użytkowej więcej.

Zalety ścian prefabrykowanych

Dom z prefabrykatów powstaje zdecydowanie szybciej niż ten z tradycyjnych elementów. Jest to zdecydowanie szybsza i tańsza metoda budownictwa. Ściany zostają wykonane poza placem budowy, w specjalnych pomieszczeniach umożliwiających szybsze dojrzewanie betonu. Produkcja takich ścian zajmuje zaledwie kilka dni.

Ściany prefabrykowane wykonywane na zamówienie są dopasowane pod konkretny projekt domu. Daje to możliwość wykonania w odpowiednich miejscach specjalnych otworów instalacyjnych. Rozwiązanie takie znacząco skraca proces wykończenia budynku.

Wady domów prefabrykowanych

Domy prefabrykowane cieszą się rosnącą popularnością. Są zdecydowanie tańsze od swoich murowanych odpowiedników. Dodatkowo czas budowy domu z prefabrykatów jest zdecydowanie krótszy. Z uwagi na mniejszą grubość ścian, warto jednak dodatkowo wzmocnić fundamenty budynku.

Jedynym utrudnieniem w przypadku budowy domu z prefabrykatów jest transport poszczególnych elementów. Z uwagi na dużą wagę poszczególnych podzespołów niezbędny jest ciężki sprzęt umożliwiający zarówno załadunek i rozładunek ścian.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego domu lub działki pod budowę. Dom z prefabrykatów to coraz chętniej wybierane rozwiązanie w przypadku budowy własnego domu od podstaw. Budynek taki jest zdecydowanie tańszy w budowie, dodatkowo z uwagi na cieńsze ściany jest o kilka metrów większy od budynków murowanych. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decydując się na budowę swojego domu, wybiera domy prefabrykowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *