Branża budowlana należy do jednej z najcięższych, w których to możemy znaleźć pracę. Z całą pewnością będziemy potrzebować dużo energii i wytrwałości, by móc popracować w niej nieco dłużej. Jednakże wiele osób wysiłek i woli pracę fizyczną od tej umysłowej. Nasz organizm jest bowiem stworzony do wysiłku i dobrze się czuje, będąc w ciągłym ruchu.
Wiercenie w betonie
Praca przeciętnego budowlańca to codzienne wykonywanie setek różnych czynności, których trzeba się wcześniej nauczyć by nie popełnić żadnego błędu. Na budowie możemy zajmować się zarówno jedną czynnością, jak choćby wiercenie w żelbecie i betonie, a także posiadać mnóstwo umiejętności, dzięki którym będziemy mogli jeździć koparką czy też dźwigiem. Na budowach jak i w wielu innych pracach mamy dużo stopni pracowniczych i zaczynają się one od tak zwanych pomocników, którzy zajmują się podawaniem przedmiotów i robieniem najbardziej prostych rzeczy, po inżynierów, którzy są odpowiedzialni za budowy konstrukcji.
Wiercenie otworów w betonie
Wierceniem otworów zajmują się najczęściej młodzi pracownicy, którzy dopiero niedawno rozpoczęli pracę lub osoby które bardzo dużo czują się wykonując prace siłowe. Dzieje się tak dlatego, że pracownicy z dłuższym stażem wybierają dla siebie prace, w których nie zmęczą się tak bardzo jak na początku swojej przygody z pracami budowlanymi. Jest to naturalna kolej rzeczy i chyba w każdej pracy możemy spotkać takie hierarchie. Wiercenie w betonie wymaga umiejętności i siły fizycznej, która jest potrzebna do utrzymania młota.
Głęboki odwiert
Wiercenie otworów w betonie za pomocą ręcznego młota odbywa się, jak już zostało wyżej napisane, przez jednego z pracowników, ale bardzo często są także przeprowadzane głębokie odwierty, które muszą być wykonywane za pomocą specjalnych młotów, które są najczęściej sprowadzane z zagranicy bądź w przypadku mniejszych inwestycji pożyczane od innych polskich firm. Wiercenie w żelbecie wydaje się być cięższe niż to w betonie, gdyż żelbet jest bardzo twardy i naprawdę niesamowicie ciężko jest się przez niego przebić. Na potrzeby przewiercania się przez tak twarde struktury zakłada się najczęściej specjalne wiertła, które posiadają tytanowe końcówki i dużo łatwiej jest dzięki nim przewiercić się na wylot i dostać do miejsca, do którego chcemy dotrzeć.