Modne kabiny prysznicowe i elementy wystroju łazienki

Categories Budowa domu

Planowanie i urządzanie łazienki to spore zadanie. Nie da się ukryć, że w stosunku do tego pomieszczenia w domu zwykle mamy spore oczekiwania. Łazienka ma się stać oazą wyciszenia, relaksu, miejscem, w którym można zorganizować sobie domowe SPA. Prawdziwym trafionym pomysłem będą prysznice prostokątne przeszklone, które są obecnie jednym z najmodniejszych sposobów na wykończenie łazienki.

Co charakteryzuje prysznice prostokątne?

Kilka lat temu kabiny prysznicowe miały zupełnie inne kształty. Oczywiście nadal możemy kupić kabiny półokrągłe czy kwadratowe, ale teraz najpopularniejsze są Prysznice prostokątne przeszklone. Bardzo często nie posiadają one nawet drzwi, dlatego też jedna część łazienki odgrodzona jest od pozostałej taflą szkła, dzięki czemu tworzy się wygodne i eleganckie miejsce, w którym można wziąć prysznic. Takie rozwiązania są wyjątkowo popularne wśród właścicieli większych domów i apartamentów. To właśnie oni często tworzą tak zwane pokoje kąpielowe, w których montują prysznice prostokątne. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, wcześniej trzeba podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą remontu lub budowy. Istotne jest to, by w prawidłowy sposób przygotować podłogę w łazience, która musi posiadać spad pod określonym kątem. Tylko wtedy woda nie będzie tworzyła kałuży i swobodnie odpłynie. Prysznice prostokątne przeszklone montowane są bowiem bez brodzika.

Eleganckie kabiny prysznicowe

Od kilku lat panuje bardzo duże zainteresowanie stylem minimalistycznym, prostym, ponadczasowym. Dlatego też ludzie stawiają na rzeczy bez zbędnych ozdobników. Prysznice prostokątne przeszklone doskonale wpisują się w ten nurt. Zwykła tafla szkła zamontowana na odpowiednich wspornikach prezentuje się naprawdę pięknie bez względu na to, jakie inne elementy wyposażenia łazienki się w niej znajdują. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na armaturę łazienkową, która sprawia, że pod prysznicem jest jeszcze piękniej. W takim miejscu naprawdę ma się ochotę przebywać, relaksować, korzystać z chwil przyjemności pod strumieniem ciepłej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *