Jaki jest rzeczywisty koszt instalacji gazowej w domu?

Categories Budowa domu

Nowoczesne instalacje gazowe są coraz bezpieczniejsze, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Wybranie profesjonalnej instalacji gazowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną rolę odgrywa również jej prawidłowe wykonanie, które powinno zakończyć się potwierdzeniem odbioru przez zakład gazowy.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy oczywiście zlecić projekt instalacji gazowej, który zazwyczaj mieści się w graniczy od 500 do 1200 zł. Koszt instalacji gazowej w domu w dużym stopniu zależy od regionu oraz od zastosowanych materiałów. Nie można zapominać również o kosztach związanych za usługi geodezyjne. Sama szafka gazowa z profesjonalnym montażem to wydatek od 300 do 800 zł. Za odbiór przyłącza gazowego zapłacimy z kolei około 150-200 zł.

Przy budowie instalacji gazowej należy uwzględnić opłaty przyłączeniowe. Instalacje o długości do 15 m i mocy do 10 m3/h to wydatek rzędu 1700-2500 zł. Za każdy kolejny metr przyłącza należy zapłacić ok. 50-100 zł.

Kosztorys budowy

Na koszt instalacji gazowej w domu jak wspomniano we wstępie duży wpływ mają materiały i robocizna. Jeżeli zatrudnimy doświadczoną ekipę to zapłacimy ok. 100-170 zł/m wraz z materiałami.

Największe problemy pojawiają się wtedy, gdy trzeba wyłączyć pas drogi. Wówczas nasz wydatek może wzrosnąć nawet do 700 zł. Na porządnych materiałach i doświadczonych fachowcach nigdy nie warto oszczędzać. Identycznie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o dodatkowe środki ostrożności. Mowa tutaj między innymi o systematycznych przeglądach instalacji gazowej i próbach szczelności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *