Jak zaszpachlować ubytek w ścianie?

Categories Budowa domu

Dziury i rysy w ścianach tworzą się z różnych powodów. Wystarczy niechcący uderzyć lub zahaczyć ścianę, żeby powstał jakikolwiek ubytek. Czasem nie w tym miejscu wywiercimy dziurę na kołek i trzeba zająć się maskowaniem takiej pomyłki. Jak zaszpachlować dziury w ścianie, żeby nie zostało po nich żadnych śladów? Metod jest kilka i każda skuteczna.

Masa szpachlowa czy masa naprawcza

Do takich typu prac przydadzą się łatwe w użyciu i dla każdego gotowe masy. Jak zaszpachlować dziury w ścianie takimi produktami? Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni artykuł do rodzaju ubytku.

Masa szpachlowa sprawdzi się w przypadku większych nierówności i dziur. W jej przypadku wystarczy nanieść produkt na zniszczone miejsce, wyrównać warstwę naniesionej masy, poczekać aż ona wyschnie, a następnie wyrównać papierem ściernym. Masa naprawcza jest dobrym rozwiązaniem w przypadku małych mankamentów, czyli dziur po wkrętach, kołkach lub hakach.

Jak zaszpachlować dziury w ścianie szybko i bez poprawek?

Otóż należy kupić produkt, który najlepiej będzie pasował do typu ściany, jaką chcemy naprawić. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, jaka jest jej temperatura. Najlepiej wykonywać takie czynności, gdy temperatura pomieszczenia czy samej ściany waha się między +5 a +30 C.

Przy każdym szpachlowaniu ściany trzeba zwrócić uwagę na wskazówki producenta, które są umieszczone na opakowaniu. To ważne, żeby stosować masę naprawczą lub szpachlową zgodnie z wytycznymi, to pozwoli na uniknięcie błędów i ponownego jej nakładania na uszkodzone miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *