Jak dokładnie działa sauna na podczerwień?

Categories Budowa domu

Sauna ir nie jest tylko i wyłącznie miejscem przeznaczonym do relaksu. Warto zdawać sobie sprawę, że krótkie i regularne sesje mogą mieć bardzo korzystne oddziaływanie zarówno na wygląd skóry, jak i poprawę krążenia krwi.

Jak działa sauna ir?

Należy mieć świadomość, że sercem omawianej sauny ir są promienniki podczerwieni. Zastępują one piece elektryczne wykorzystywane w mokrych saunach. Warto zaznaczyć, że wspomniane promienniki podczerwieni są w stanie zamienić nawet 93% energii w ciepło. Z kolei emitowane przez nie fale będą bezpośrednio ogrzewały ludzkie ciało. Godny uwagi jest również fakt, że wnikają one na 3 cm w głąb skóry, a następnie nagrzewają i rozluźniają mięśnie.

Ponadto w infra saunie utrzymywana jest zdecydowanie niższa temperatura w porównaniu do tradycyjnej sauny. Przeważnie nie przekracza 60ºC. W ten prosty sposób sauna na podczerwień jest bardzo bezpieczna nie tylko dla alergików, ale również dzieci i osób starszych. Omawiany rodzaj sauny jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie tolerują bardzo wysokich temperatur.

Jaki jest wpływ sauny ir na zdrowie?

Promieniowanie podczerwone przede wszystkim rozgrzewa stawy i mięśnie. Oznacza to tym samym, że sauna ir ma bardzo pozytywne oddziaływane na wszystkie osoby, które cierpią na uszkodzenia i schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Ponadto z omawianego rodzaju sauny bez żadnego problemu mogą także korzystać osoby zmagające się z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Sauna na podczerwień rekomendowana jest także osobom, które cierpią na różnego rodzaju choroby skórne. Ma także bardzo pozytywne oddziaływanie na leczenie trądziku, pokrzywki czy oparzeń słonecznych.

Jak dokładnie należy przygotować się do korzystania z sauny ir?

Warto wiedzieć, że czas optymalnej wizyty w saunie ir powinien wynosić pół godziny w temperaturze od 45 do 60°C. Koniecznie należy również zaznaczyć, że w trakcie korzystania z omawianego rodzaju sauny skóra będzie się pociła, z kolei pory się otworzą.

Panie muszą zdawać sobie sprawę, że makijaż czy różnego rodzaju balsamy i kremy, mogą przyczynić się do hamowania wydzielania potu czy oczyszczania organizmu z toksyn. Zalecane jest zatem jeszcze przed wejściem do kabiny umyć skórę na całym ciele.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *