Co brać po uwagę przy wyborze drzwi prysznicowych?

Categories Budowa domu

Mogłoby się wydawać, że drzwi prysznicowe nie mają większego wpływu na estetykę wnętrza, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Niektórzy cenią sobie prywatność i wybierają zabudowane modele, wykonane z nieprzezroczystego materiału. Są także miłośnicy szklanych drzwi, bezbarwnych. Opcji do wyboru jest multum, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Na jakie zdecydować się drzwi prysznicowe?

Podczas wybierania drzwi prysznicowych należy w pierwszej kolejności wszystko wymierzyć. Istotne staje się dobranie właściwego rozmiaru. Na uwadze powinno się mieć wnękę na prysznic, metraż. Znaczenie ma nawet stylistyka kabiny prysznicowej.

Warto zadbać o spójność aranżacyjną, aby wszystko do siebie pasowało. Zawsze powinno się przyjrzeć konstrukcji, a także materiałowi, z jakiego powstały ścianki i skrzydła drzwi. W sprzedaży znajdują się głównie modele z tworzywa sztucznego i szkła, ale oczywiście nie brakuje również niestandardowych opcji do wyboru.

Czy plastikowe drzwi prysznicowe to dobry wybór?

Bardzo często wybór pada na drzwi do prysznica wykonane z tworzywa sztucznego. Są relatywnie tanie, lekkie i wygodne w użytkowaniu. Trzeba jednak liczyć się z podatnością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Plastik nie jest odporny na żrące środki czyszczące. Dochodzi do jego zniszczenia w kontakcie z silnymi detergentami.

W przypadku drzwi plastikowych można liczyć na ogromny wybór, mnogość rozmiarów, kształtów, kolorów. Są także różne typy wykończenia, co pozwala na bezproblemowe dopasowanie do aranżacji. Można zdecydować się nawet na drzwi z ciekawymi wzorami, co przekłada się na wysokie walory estetyczne. Mogą być także w wersji matowej lub przezroczystej.

Czy warto zdecydować się na przyczynowo drzwi szklane?

Drzwi szklane prezentują się bardzo efektownie. Są eleganckie i nowoczesne. Mogą być wykonane ze szkła hartowanego lub klejonego. Jest to niezwykle istotne, bo w razie stłuczenia nie dojdzie do powstania ostrych odłamków. Zmniejsza się wobec tego ryzyko skaleczenia.

Drzwi szklane są niepodatne na wahania temperatur i działanie wilgoci. Trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną. W sprzedaży dostępne są drzwi matowe, z ciekawym wzornictwem lub naklejką. Szkło niestety nietrudno utrzymać w czystości, jest podatne na powstawanie nieestetycznych zacieków i osadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *