Zawiesia wężowe wykorzystywane są głównie przy transportowaniu ładunków o maksymalnej masie nieprzekraczającej 10 ton. Na specjalne zamówienie można jednak zamówić zawiesia, których udźwig przekroczy 10 ton. Nietypowa budowa zawiesi łańcuchowych umożliwia bezpieczne przetransportowania delikatnych ładunków bez ryzyka ich uszkodzenia.
O czym należy pamiętać?
Nowoczesne Zawiesia wężowe, jak powszechnie wiadomo mają obwód zamknięty. Konkurencyjne zawiesia pasowe posiadają z kolei zamknięte wyłącznie pętle na końcach. Klasyczne zawiesia wężowe zbudowane są z rdzenia w postaci zwoju poliestrowego, który dodatkowo posiada specjalny płaszcz ochronny. Przędza poliestrowa wbrew pozorom wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością. Nici poliestrowe poradzą sobie nawet z bardzo ciężkimi ładunkami.
Wężowe zawiesia są bardzo lekkie, dzięki czemu nie ma problemu z ich transportowaniem, przechowywaniem i używaniem. Miękkie zawiesia nie niszczą delikatnych ładunków podczas transportu. Warto wspomnieć również o tym, że wężowe zawiesia są odporne nie tylko na kwasy mineralne, ale również na smary i oleje. Po zawiesia wężowe powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które muszą bezpiecznie przetransportować ładunki nieposiadające uchwytów.
Jakie zastosowanie?
Wężowe zawiesia bardzo często spotkać można w wymagającej branży budowlanej. Dzięki nim można szybko i bezpiecznie przetransportować nie tylko materiały budowlane, ale również ciężkie maszyny przemysłowe z którymi zawsze jest duży problem. Z bardzo ciężkimi ładunkami, które mają ostre krawędzie najlepiej poradzą sobie zawiesia wykonane w całości z niezawodnych włókien HDMPE.
Zawiesia wężowe zaprojektowane są głównie do podnoszenia wałów, rur owalnych, słupów i filarów. Wielu producentów zabezpiecza swoje zawiesia specjalnymi rękawami ochronnymi. W zależności od potrzeb można wybrać rękawy ochronne, które są przyszyte i umocowane na stałe albo rękawy przesuwne. Oba modele spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy zabezpieczona będzie cała długość robocza zawiesi.